1) Rejestracja pacjentów odbywa się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14.30 pod numerem: 606 643 457 lub 68 381 10 91.
Po rejestracji elektronicznej lub telefonicznej wyznaczany jest wstępny termin badania lekarskiego kwalifikacyjnego do Ośrodka.
O przyjęciu pacjenta do Ośrodka decyduje lekarz psychiatra.
2) Do Ośrodka przyjmujemy:
- Osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych tj. narkotyków (w tym dopalaczy), leków z odpowiednim rozpoznaniem choroby wg Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10:
- F11 – uzależnienie od opiatów (heroina, kodeina, tramadol itp),
- F12 – uzależnienie od kanabinoli (marihuana, haszysz itp)
- F13 – uzależnienie od leków nasennych i uspokajających (Relanium, Klonazepan itp)
- F14 – uzależnienie od kokainy
- F15 – uzależnienie od substancji psychostymulujacych (amfetamina, metaamfetamina, MDMA, kofeina itp)
- F16 – uzależnienie od substancji halucynogennych (LSD, grzyby halucynogenne itp)
- F18 – uzależnienie od lotnych rozpuszczalników organicznych (benzyna, butapren, rozpuszczalnik nitro itp)
- F19 – uzależnienie od kilku substancji psychoaktywnych (w tym łączne od alkoholu i dodatkowo innej substancji psychoaktywnej poza tytoniem)
- Osoby pełnoletnie, wyrażające zgodę na leczenie.
- Osoby ubezpieczone jak i nieubezpieczone.
- Osoby niewymagające detoksykacji – konieczna trzeźwość (minimum 2 tygodnie całkowitej trzeźwości od alkoholu, narkotyków oraz leków z grupy leków nasennych i uspokajających stosowanych nałogowo jak np. Relanium, Clonazepam, Estazolam).
- Celem redukcji potencjalnych nieporozumień rekomendujemy odbycie 2 tygodniowej detoksykacji szpitalnej bezpośrednio przed przyjazdem do Ośrodka.
3) Do przyjęcia należy się zgłosić do Filii Kwalifikacja w ustalonym wcześniej terminie. Filia ta znajduje się w miejscowości Jordanowo nr 53 (woj. lubuskie). Prosimy o przybycie do godziny 13:00 w celu rejestracji, sporządzenia wywiadu pielęgniarskiego oraz przeprowadzenia badania testowego na obecność substancji psychoaktywnych. Badanie lekarskie decydujące o przyjęciu odbywa się po godzinie 15:00.
4) Wymagane dokumenty:
- Aktualne skierowanie od lekarza (rodzinnego, psychiatry lub innego lekarza). Karta wypisu ze szpitala nie jest skierowaniem.
- Dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość.
- Jeżeli pacjent potrzebuje zwolnienia lekarskiego za pobyt w szpitalu – Pełna nazwa, adres oraz NIP zakładu pracy (osoby zarejestrowane w Urzędzie Pracy – NIP Urzędu Pracy) lub NIP własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej.
- Dokumentacji medycznej, wyników badań i kart informacyjnych z poprzednich hospitalizacji – na potrzeby terapii.
5) W dniu przyjęcia należy:
- Mieć ze sobą multitest na obecność narkotyków w organizmie (zakupiony w aptece).
- Wziąć zapas leków oraz zaświadczenie od lekarza rodzinnego o konieczności ich przyjmowania (dla pacjentów, którzy biorą leki).
- Być trzeźwym.
Lista rzeczy, które można/nie można zabrać ze sobą do Ośrodka znajduję się pod następującym linkiem.
Na etapie wstępnej kwalifikacji do Ośrodka nie można mieć też takich sprzętów jak laptop, tablet, telewizor, samochód czy rower. Nie mamy możliwości przechowywania takich rzeczy w depozycie. Można przechowywać tam tylko telefon i pieniądze.
6) Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień, każdemu pacjentowi podczas pobytu na oddziale przysługują:
- świadczenia terapeutyczne,
- programy terapeutyczne,
- niezbędne badania diagnostyczne,
- konsultacje specjalistyczne,
- leki,
- wyroby medyczne (m.in. przedmioty ortopedyczne),
- wyżywienie (z zastrzeżeniem art. 18 ustawy),
- edukacja i konsultacje dla rodzin.
Informujemy, iż w placówce stacjonarnej obecnie nie mamy możliwości realizacji świadczeń dla pacjentów uzależnionych tylko i wyłącznie od alkoholu, ze względu na brak kontraktu z NFZ.
Natomiast realizujemy je w naszych poradniach – w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Kostrzynie nad Odrą, do których serdecznie zapraszamy!